Nominace X. ročníku Národní soutěže muzeí
Gloria musaealis 2011


Dne 17. května 2012 od 17 hodin budou v Travertinovém sále Nové budovy Národního muzea vyhlášena ocenění ve všech soutěžních kategoriích X. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2011.

Ve třech hlavních kategoriích byla nominována tato muzea:

Kategorie Muzejní výstava roku 2011
Kategorie byla vyhlášena pro stálé expozice či výstavy, které využívají sbírek muzejní povahy, byly veřejnosti zpřístupněny od 1. ledna 2011 do 29. února 2012 a trvaly minimálně jeden měsíc. V této kategorii soutěžilo 27 přihlášených projektů.

Nominovány byly tyto instituce:
• Moravská galerie v Brně –„Obrazy mysli / Mysl v obrazech“
• Vlastivědné muzeum Jesenicka, p. o. – „Čarodějnické procesy v 17. století na Jesenicku“
• Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně – „Po stopách Ing. Jana Karlíka“
• Muzeum a galerie severního Plzeňska – nová expozice Muzea a galerie severního Plzeňska

Kategorie Muzejní publikace roku 2011
Do soutěže mohly být přihlášeny publikace, včetně těch, které byly vydány na elektronickém médiu, tematicky čerpající ze sbírek muzejní povahy nebo z vědeckovýzkumné činnosti muzea, pokud byly vydány v období od 1. ledna 2011 do 29. února 2012. Do této kategorie bylo přihlášeno 28 soutěžních projektů.

Nominovány byly tyto instituce:
• Regionální muzeum v Mikulově, p. o. – „Historické vědecké přístroje v mikulovských sbírkách“
• Západočeská galerie v Plzni – „Gabriel von Max (1840–1915)“
• Uměleckoprůmyslové museum v Praze – „Pražské módní salony 1900–1948“
• Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm – „Nástroje lidové hudby v Čechách, na Moravě a ve Slezsku“

Kategorie Muzejní počin roku 2011
Předmětem této kategorie byly takové aktivity muzeí, jejichž výsledkem bylo významné či dlouhodobé zkvalitnění sbírkotvorné činnosti, péče o sbírky, zvláště významné obohacení sbírek nebo záchrana lokality významné pro ochranu přírody a krajiny nebo kulturního dědictví a její následné zpřístupnění veřejnosti, kterou muzeum završilo v období od 1. ledna 2011 do 29. února 2012. Soutěže se účastnilo 20 soutěžních projektů.

Nominovány byly tyto instituce:
• Muzeum Bojkovska – „Znovuotevření Muzea Bojkovska“
• Moravská galerie v Brně – „Rekonstrukce Jurkovičovy vily v Brně-Žabovřeskách a její zpřístupnění v rámci Moravské galerie v Brně“
• Jiří Sedláček – „První jediné soukromé muzeum harmonik“
• Památník Terezín, národní kulturní památka – „Digitalizace sbírek a databáze bývalých vězňů perzekvovaných nacistickým režimem“
• Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě – „Zachráněné nehmotné kulturní dědictví – 25 let Festivalu masopustních tradic“
• Město Žirovnice „Revitalizace zámeckého pivovaru – Knoflíkářské muzeum“

Vyhlášena bude zároveň Cena Českého výboru ICOM a Cena čestného výboru soutěže.
2015) 2014) 2013) 2012) 2011) 2010) 2009) 2008) 2007) 2006)


Pražské módní salony 1900—1948
UPM se účastní...) Unikátní soubor...) Národní cena za...) Video medailon...) TZ MKČR: Dar...) Právě vyšlo: From...) Zahrajte si...) České hračky ze...) 25. ročník...) Představujeme...) VII. ročník...) Za sklem -...) Exponát pod lupou...) IGA's Summer 2012...) 9. 6. 2012...) Mimořádná...) Publikace Pražské...) Publikace Pražské...) Oslavte s námi...) Výstava Pražské...) Výstavu Pražské...) UPM otevřeno i 1....) Publikace UPM...) Prodloužení...) Blahopřejeme René...) Otevírací doba o...) Štěpán Malovec...) Facebook UPM) Soutěž ICOM - “Me...) nová výstava -...) Galerie...)
000-197 C2180-183 000-580 000-142 000-349 1Z0-485 A00-203 HP0-M23 HP0-M46 1Z1-474 HP2-K33 TB0-118 HP2-Z25 920-166 251-101 642-741 HP0-Y43 C_HANAIMP_1 70-400 SABE201 000-058 650-157 HP0-055 BCP-240 C2180-276 JN0-696 1Z0-020 C2180-276 HP0-Y37 117-101 HP0-087 70-498 HP2-K33 000-042 HP0-815 650-295 ST0-052 GCFW 1Z0-035 050-565 HP0-M23 000-201 000-M245 000-642 350-050 HP2-H17 74-338 9A0-152 E20-050 9A0-096 000-201 642-747 MB5-845 000-349 50-708 AWMP 040-444 SGO-001 EUCOC DU0-001 70-660 LOT-911 A2090-545 000-374 HD0-300 1Z1-873 50-865 HP2-Q05 EX0-110 000-202 E20-610 117-301 00M-502 C2040-911 074-137 250-824 HP2-K32 COG-645 9A0-701 HP0-Y31 070-432 EX0-100 646-229 TB0-104 1Z1-226 M2080-663 70-431 LOT-721 GD0-110 642-871 050-730 000-N17 1Z0-620 000-081 050-894 646-058 1Z1-259 LOT-910 50-701 642-091