Rubriky
Nezařazené

PŘÍSTUP PRO OZP DO HLAVNÍ BUDOVY

ul. 17. listopadu 2, Praha 1, 110 00
vstup pro návštěvníky z ulice Široká přes zahradu

Parkování

Muzeum nemá vlastní vyhrazené parkovací místo pro osoby se zdravotním znevýhodněním, veřejné vyhrazené parkovací místo je v ulici Valentinská, asi 100 m od vchodu do muzea

Vstup do muzea

Vstupní dveře do muzea jsou dvoukřídlé historické, otevírají se dovnitř. Jsou dostatečně široké, ale poměrně těžké. Za nimi je dostatečně velký manipulační prostor a skleněné dveře ovládané fotobuňkou.

V přízemí muzea se nachází bezbariérová kavárna, muzejní obchod a pokladna. Výstavní sály jsou v 1. – 3. patře, knihovna v prvním patře, kanceláře ředitelství ve 2. patře. 

Pro osoby s omezeným pohybem je k dispozici na vyžádání vozík.

Výtah

Pro osoby se zdravotním postižením, osoby s kočárkem nebo malými dětmi aj. jsou k dispozici dva samoobslužné výtahy, vpravo menší a vlevo větší. Manipulační prostor před výtahy je dostatečný, knoflíky jednotlivých pater jsou přehledně označeny a popsány v Braillově písmu.

Výstavní prostory

Výstavní prostory jsou plně bezbareiérové, s případným otevřením dveří včetně druhého křídla mohou pomoci kustodi, kteří jsou v každém patře.

Stálá expozice ve 2. patře je koncipována tak, aby i osoby na vozíku pohodlně projely uličkami. Jistým problémem mohou být pro sedícího člověka výhledy z oken.

Hygienické zázemí

Bezbariérové toalety jsou v přízemí u pokladny a v 1. patře, jsou přístupné s euroklíčem, který popřípadě kustod zapůjčí na vyžádání. Jednokřídlé dveře na toaletu o šířce 90 cm jsou označené symbolem ♿. Otevírají se manuálně směrem ven. Prostor pro vozík v místě toalety je dostatečný. Prostor samotné toalety je vybaven jedním pevným madlem.

Ještě podrobnější informace