Rubriky
články

MUZEUM PRO DĚTI

Ve všech pobočkách UPM vítáme dětské návštěvníky. Děti do 15 let u nás mají vstup zdarma.

S pastelkami po Uměleckoprůmyslovém museu v Praze

Chystáte se navštívit Uměleckoprůmyslové museum v Praze s dětmi? Nezapomeňte si zakoupit ilustrovaného průvodce určeného nejen dětem, rodinám, školám, ale i veřejnosti S pastelkami po Uměleckoprůmyslovém museu v Praze, který je v prodeji na pokladně muzea nebo na našem e-shopu. V tomto průvodci se hravou formou dozvíte, kdy a proč muzeum vzniklo, co sbírá, kde všude se s jeho sbírkami můžete setkat, kdo vytvořil jeho budovu a jak je vyzdobena. Najdete v něm i soubor samolepek vybraných exponátů stálé expozice Art, Life. Umění pro život, které si při prohlížení expozice můžete nalepit na místa, kam patří.Nechybí zde ani místo pro otisk muzejního razítka a vlepení vstupenky a zapsání jmen těch, se kterými jste naše muzeum navštívili.

S pastelkami po UPM, průvodce pro děti

Pátrací hra pro malé i velké

Hra po muzejní budově a stálé expozici Art, Life. Umění pro život, kterou na objednání připravíme pro malé i velké návštěvníky. Zajímá vás, jak to vypadá v muzeu a jaké předměty vystavujeme? Přijďte s rodinou či přáteli poznat naši muzejní budovu a stálou expozici Art, Life. Umění pro život trochu jinak s pátrací hrou. Ta vám přiblíží muzejní zahradu i budovu, vybrané exponáty naší stálé expozice, a prostřednictvím několika indicií můžete vyluštit tajenku, která vás dovede k odměně. K zakoupení nabízíme poukazy pro vámi určený počet osob, doporučený maximální počet účastníků je 15. Platnost poukazu je 1 rok od data nákupu. Hru lze uhradit i při samotné návštěvě v pokladně muzea. Termín absolvování hry je nutné domluvit minimálně s jednodenním předstihem na adrese objednavky@upm.cz, abychom měli čas připravit indicie.

Aktivní zóny ve výstavách a expozicích, samoobslužné pracovní listy

Aktivní zóny, které jsou určeny nejen dětským návštěvníkům, jsou momentálně připraveny ve výstavě Český porcelán tří století, v expozicích Plejády skla 1948-2019 a Český kubismus, a v Galerii Josefa Sudka.

Samoobslužné pracovní listy nabízíme ve výstavě Český porcelán tří století, v expozicích Plejády skla 1948-2019 a Český kubismus.