MUZEUM ŽIJE

Facebook

Dnes slaví narozeniny Zdeněk Lhotský, jediný sklář na světě, který svedl vyrobit sarkofág pro dánskou královnu. Tento projekt jsme v muzeu představili.
www.upm.cz/sarkofag-pro-kralovnu/
... See MoreSee Less

View on Facebook

LETNÍ NABÍDKA SPOLEČNÉHO VSTUPNÉHO STÁLE PLATÍ!
Když je teplo a nemůžete k vodě, pojďte do muzea! Je klimatizované ... a za 150 korun nabízí vše, co vám v Praze chceme ukázat. V hlavní budově máme v současné době hned tři výstavy - výstavu moderních skleněných plastik Plejády skla 1946 – 2019, to nejlepší ze světově proslulé sbírky autorského skla UPM druhé poloviny 20. a začátku 21. století. V lesku zlata, v záři barev – Umění podmalby na skle, představuje 135 vybraných děl z velmi vzácné sbírky UPM, která čítá celkem 387 děl od renesance po 19. století. Umění restaurovat – UPM má ve sbírkách jednu z největších tuzemských sbírek textilu a její významnou součástí je kolekce padesáti renesančních a barokních tapiserií a několik stovek liturgických oděvů. Část nově restaurovaných textilií jsme se rozhodli vystavit.
V Domě U Černé Matky Boží najdete stálou expozici Český kubismus a výstavu Tři dekády, kterou připravil Institut tvůrčí fotografie (ITF) Slezské univerzity v Opavě k 30. výročí svého založení. Pokud se vydáte na Hrad, nesmíte minout Komorní Galerii Josefa Sudka v ulici Úvoz. Je to Sudkův byt, kde fotograf žil od roku 1959 až do své smrti v roce 1976. Výstava Božena Sudková/Josef Sudek – krajina dětství, která tam právě probíhá, představuje fotografie sestry Boženy, protože ne všichni vědí, že se fotografkou vyučila a začala fotografovat daleko dříve, než bratr Josef…
Více o naší nabídce najdete na
www.upm.cz/vystavy/
... See MoreSee Less

View on Facebook

ZKUSTE SI ŘEMESLO
Tento týden jsme se společně s vámi ponořili do umu barvení textilu. Po úterní přednášce zítra začíná dvoudenní dílna, která je už beznadějně obsazená. Stručnou "reportáž" o tom, co jste se mohli naučit na profil určitě dáme. A že jste to nestihli, nesmutněte! V dalším týdnu pokračujeme tkaním. V úterý 18. srpna v 18 hodin přednáškou naší restaurátorky paní Aleny Samohýlové na téma historické techniky tkaní. Na teorii naváže praktická jednodenní dílna, která proběhne v sobotu 22. srpna od 9 do 18 hodin a tady ještě máme volná místa. Tak neváhejte!
www.upm.cz/rucni-tkani-textilni-dilna/
... See MoreSee Less

View on Facebook

V PRAZE JAKO DOMA
Pokud se chystáte do Prahy, potom je pro vás důležitá informace, že jsme se zapojili do projektu V Praze jako doma, tak se nezapomeňte stavit i u nás! Za jeden jediný bod získáte vstupenku hned do tří našich pražských objektů a uvidíte šest výstav! Do novorenezanční, nádherně zrekonstruované hlavní budovy, kubistického Důmu U Černé Matky Boží na konci Celetné ulice a také do komorní Galerie Josefa Sudka. Přijďte!
www.upm.cz/vystavy/
... See MoreSee Less

View on Facebook